ad projekt s.r.o.

Stavba ALCAN Novobal zahájena

01.10.2008

V průmyslové zóně v Novém Bydžově vyroste do roka gigant za 408 milionů

Nový Bydžov - Téměř rok plný nervozity a tápání nad stavbou nového výrobního závodu v průmyslové zóně Zábědov–Západ má město konečně za sebou.

Společnost Alcan packaging, která měla zarezervovaný bezmála šestihektarový pozemek pro stavbu svého závodu, se nakonec rozhodla novou pobočku v Bydžově postavit. „Celý proces jednání a schvalování trval téměř šest let. Neuvěřitelné průtahy vznikly kvůli české legislativě a poslední půl rok jsme čekali na kladné vyjádření ze strany vedení firmy,“ vysvětlil komplikace starosta Nového Bydžova Pavel Louda.

Slavnostní poklepání základního kamene se uskutečnilo včera za přítomnosti představitelů města, kraje a firmy. Pro region Novobydžovska znamená nový výrobní závod obrovskou vzpruhu v podobě stovky pracovních míst. „To by měl být počet zaměstnanců v první fázi provozu závodu,“ upřesnil prezident společnosti Alcan packaging Michael Cronin. Do budoucna by však mohla firma zaměstnat dalších padesát pracovníků.

Územní rozhodnutí bylo hotové již na jaře letošního roku, čekalo se jen na verdikt společnosti. Ta se nakonec rozhodla závod za 17 milionů euro, což je v přepočtu 408 milionů korun, postavit.

V ideálním případě by v závodu působili první pracovníci už koncem příštího roku.

„Obyvatelé Nového Bydžova byli ke stavbě velice skeptičtí. Nevěřili, že se to podaří. Teď už by skutečně nemělo stavbě nic bránit,“ dodal starosta Louda.

Průmyslová zóna Zábědov stále není zcela zaplněna. Z dvaceti hektarů je pořád k mání devět. Do provozu již byla uvedena pobočka dánské společnosti zabývající sevýrobou ventilátorů. Vytvořeno tak bylo kolem 30 pracovních míst. (sir)

Novinky

> Změna adresy

01.01.2014

Po dlouhých letech v Dejvicích jsme se přestěhovali na novou adresu. Prahu 6 neopouštíme a tak náas o začátku roku najdete v Břevnově na adrese:

ad projekt s.r.o.

Šlikova 58

169 00 Praha 6

> AMCOR Flexibles uveden do provozu

30.03.2010

Po několika letech návrhů, změn, příprav, projektování a projednávání a nakonec i stavební činnosti byl do zkušebního provozu uveden výrobní závod firmy AMCOR Flexibles. Nový závod je určen pro výrobu a potisk vysoce kvalitních obalových materiálů a při zahájení výroby jsou v provozu dvě hlubokotiskové linky a další navazující technologie. Celkem tak v novém závodě našlo nebo nejde pracovní příležitost 140 nových zaměstnanců. Jsme velice rádi, že jsme ty roky společného úsilí a spolupráce s investorem, městem Nový Bydžov a dodavateli stavby nakonec mohli zakončit dokončením celého díla a věříme, že bude dlouhé roky bez větších problémů sloužit svému účelu...

> Stavba ALCAN Novobal zahájena

01.10.2008

V průmyslové zóně v Novém Bydžově vyroste do roka gigant za 408 milionů. Nový Bydžov - Téměř rok plný nervozity a tápání nad stavbou nového výrobního závodu v průmyslové zóně Zábědov–Západ má město konečně za sebou.

> IKEA WEST Praha 13

09.06.2008

V sekci aktuálních projektů, akce IKEA WEST jsou pro naše projekční partnery a spolupracovníky ke stažení výchozí podklady.

Kontakty

ad projekt s.r.o.
Šlikova 313/58
160 00 Praha 6 - Dejvice

tel./fax: +420 224 320 137
+420 224 319 266
e-mail: info@adprojekt.cz